top of page

PREDSTAVITEV SODELUJOČIH

 

Ideja o projektu je zrasla v glavah študentov oddelka za okoljsko gradbenitšvo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani (FGG), zato večji del ekipe predstavljamo ravno študentje te smeri, to smo: Rožle Lavrač, Mateja Klun, Tilen Koranter, Helena Šoško, Nejc Mohorič, Matej Radinja,  Miha Kračun in Tanja Tofil. Zaradi interdiscipliniranosti projekta pa smo zrdužili moči z Mihom Pogačarjem, študentom smeri Energetska tehnika na Fakulteti za strojništvo(FS) iz Ljubljane. Ker pa je cilj projekta preveriti tudi možnost umestitve objekta v prostor smo se povezali s študentko smeri Prostorskega načrtovanja Majo Weiseissen, pravtako iz FGG.

 

Pri projektu pa študentje sodelujemo s pedagoškima menotorjema:

 

  • prof. dr. Franci Steinman (profesor na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani; Katedra za mehaniko tekočin z                                                                           laboratorijem (KMTek)),

 

  • doc. dr. Tom Bajcar (asistent na Fakulteti za strojništvo v Ljubljani; Katedra za energetsko strojništvo (KES))

 

in mentorjem iz podjetja Hidroelektrarne na Spodnji Savi d.o.o. (HESS):

 

  • mag. inž. str. Boštjan Pišotek (projektni vodja v podjetju HESS d.o.o.)

 

 

Rožle Lavrač

Trenutno obiskujem zadnji letnik magistrskega študija okoljsko gradbeništvo, na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani. Leta 2012 sem uspešno zaključil prvo stopnjo univerzitetnega študija vodarstva in okoljskega inženirstva. Študij mi je zanimiv, saj sem že kot mali otrok opazoval moč poplav na reki Kolpi. Lansko leto sem bil na ERASMUS izmenjavi na Portugalskem, na Faculdade de Engenharia da Universidade do Porto. Pri tej čudoviti izkušnji sem se tudi naučil deskati na valovih. Surfanje je tudi velika motivacija pri sodelovanju pri projektu. Dodatna znanja sem pridobil tudi pri ustanavljanju Društva študentov vodarstva in s krajšimi deli preko študentskega servisa. V tem letu sem tudi tutor tujim študentom na fakulteti. V prostem času rad hodim v gore in sem član Planinske zveze že od 1996. V preostalem času pa veliko berem, ter se družim s prijatelji.

Tilen Koranter

Trenutno sem študent 1. letnika magisterskega študijskega programa Vodarstvo in okoljsko inženirstvo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani. Študij na prvi stopnji na isti fakulteti sem zaključil z izdelavo diplomske naloge na temo praktičnega primera zadrževalnika visokih voda. Sodelujem v društvu študentov vodarstva(DŠV), najprej sem sodeloval kot tajnik, trenutno pa kot podpredsednik. Pri delu v društvu sem pridobil pomembne izkušnje, kot so delo v timu, organizacija dogodkov, vodenje društva/organizacije,... Kot področni urednik in pisec sodelujem tudi pri nastajanju študentske revije na fakulteti (revije Študentski Most).  V prostem času rad predvsem športno plezam in se na sploh veliko ukvarjam s športom. V veselje mi je tudi učenje osnov računalniškega grafičnega oblikovanja. K projektu sem se pridružil zaradi pridobivanja novih pomembnih izkušenj in ker me kot začetnika surfanja na vodi seveda sam projekt zelo zanima.

Mateja Klun

Sem študentka zadnjega letnika magistrskega študija Okoljsko gradbeništvo, na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani. Leta 2012 sem z diplomskim delom Mehanska analiza pregrade Moste na reki Savi zaključila univerzitetni študij gradbeništva. Študij me zelo veseli, sploh me zanimata področji hidravlike, energetike in visokih pregrad. Poleg študija sem tudi dejavna v Plezalnem klubu Ribnica, v katerem sem tudi predsednica. V prostem času se ukvarjam s športom, všeč so mi športi pri katerih se lahko gibljem v naravi plezanje, planinarjenje, kolesarjenje, zelo rada tudi berem in potujem. Sodelujem tudi pri delu Društva študentov vodarstva. Dodatne izkušnje si nabiram s sodelovanjem na študentskih projektih, okrobra 2013 sem se udeležila EU mladinskega projekta Youth in action, v jeseni leta 2013 smo s skupino sodelovali na natečaju »Uredimo avlo FGG« ter oblikovali in realizirali novo ureditev avle naše fakultete. Trenutno pa s skupino prostorskih planerjev sodelujem tudi na mednarodnem projektu mladih planerjev, kateri se bo zaključil maja s kongresom v Bruslju.

Helena Šoško

V letu 2012 sem uspešno zaključila prvo stopnjo univerzitetnega študija Vodarstva in okoljskega inženirstva na UL FGG. Trenutno obiskujem zadnji letnik druge stopnje Okoljskega gradbeništva, zanima pa me predvsem delo na področju hidromehanike in hidravlike. V okviru praktičnega usposabljanja sem se srečala z analizo hidroloških podatkov in pripravo dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja, z občasnim študentskim delom pa sem pridobila tudi nekaj znanja za delo z ljudmi. V prostem času se ukvarjam predvsem s športom, družim s prijatelji ali berem.

Nejc Mohorič

Sem študent drugega letnika magistrskega študija Okoljsko gradbeništvo. Diplomiral sem na univerzitetnem študiju Gradbeništvo, hidrotehnična smer, s področja hudourništva, naslov diplomskega dela je Pretočne hitrosti vode v hudournikih. Do sedaj sem vsa leta študija v času poletnih počitnic delal v več izvajalskih gradbenih podjetjih, kjer sem skrbel za administrativno pomoč, za naročanje surovin in tekoč potek gradnje. V prostem času se ukvarjam z igranjem harmonike in sem član pritrkovalske skupine Bled. Poleg tega se tudi športno udejstvujem. Na študijskem področju me zanima zlasti rečna hidravlika, hudourništvo in hidravlično modeliranje. K projektu sem pristopil, da še poglobim dosedanja znanja in pridobim nove izkušnje.

Miha Kračun

Prihajam iz okolice Vojnika. Po končani Tehnični gimnaziji Lava v Celju, sem diplomiral na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo in tako postal diplomirani inženir okoljskega gradbeništva. Sedaj nadaljujem študij na II. stopnji magistrskega programa Okoljsko gradbeništvo, kjer opravljam prvi letnik. Med študijem sem eno leto delal v projektivnem biroju RC Plan M d. o.o. v Celju, kjer sem na praktičnih primerih dopolnil znanje iz projektiranja cestne infrastrukture, vodovoda in kanalizacije ter izdelave projektne dokumentacije. S sodelovanjem na tem projektu želim dobiti nove izkušnje in znanja iz področja hidravlike, priprave projektne dokumentacije ter dela v mladi in inovativni ekipi.

Miha Pogačar

Študent drugega letnika II. stopnje na Fakulteti za strojništvo, smer Energetska tehnika. Rojen sem bil v Postojni, 26.07.1990. Septembra 2012 sem diplomiral na I. stopnji Fakultete za strojništvo. Inženirsko prakso na I. stopnji sem opravil pod sklopom Poletne šole mehatronike, organizirano s strani laboratorija LAKOS, na Fakulteti za strojništvo istega leta. Leta 2012 sem se vpisal v prvi letnik II. stopnje Fakultete za strojništvo, smer Energetska tehnika. Pod sklopom seminarjev pri študijskih predmetih, sem se aktivno vključeval v področje jedrske tehnike. Za somentorstvo pri seminarskih nalogah sem navezal stik z Inštitutom Jožef Štefan – Reaktorskim oddelkom (R4), kjer sem meseca avgusta leta 2013 delal na projektu ALFRED (angl. Advanced European Lead Fast Reactor Experiment Demonstration), kjer sem izvajal numerične simulacije obtekanja reaktorske sredice, hlajene s tekočim svincem. Tekom letošnjega študijskega leta opravljam seminar na temo kaotične dinamike v pnevmatskem transportu premogovega prahu v termoelektrarnah. Magistrski praktikum bom letos opravljal v laboratoriju LVTS, na Fakulteti za strojništvo. Pod istim laboratorijem nameravam opravljati tudi magisterij na temo uporabe pojava kavitacije v vinarstvu. Na projekt sem se prijavil zaradi zanimanja za fizikalno modeliranje na področju dvofaznih in večfaznih tokov ter pojav kaosa v inžinirskih in fizikalnih sistemih. V prostem času se redno ukvarjam glasbo, kuhanjem in športom.

 

Matej Radinja

Dipl. inž. ok. grad., trenutno sem vpisan v 1. letnik mag. študija Okoljsko gradbeništvo. Posebej me zanima ekonomski vidik inženirskih projektov, zato je bil naslov moje diplome na 1. stopnji: Postopki investicijske presoje za zmanjšanje poplavne ogroženosti. V času študija sem pridobil nekaj delovnih izkušenj na Geodetskem inštitutu Slovenije, kjer sem zajemal namensko rabo kmetijskih zemljišč iz orto-foto posnetkov in na Agenciji RS za okolje, kjer sem se seznanil z delovanjem in nalogami državne hidrološke službe ter med drugim zbiral podatke za pripravo poročila Savske komisije. Poleg študija sem aktiven prostovoljec v taborniški organizaciji kot Načelnik za program v Mestni zvezi tabornikov Ljubljana in sodelujem pri več projektih. Redno sodelujem pri EU mladinskih projektih "Youth in action": Ciper - 2011, Portugalska - 2013, Bangladeš - 2014.

Tanja Tofil

Študentka 1. letnika II stopnje smeri Okoljsko gradbeništvo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani. Rojena sem 24. 9. 1991 v Kopru. Septembra 2013 sem zaključila prvostopenjski študij smeri Vodarstvo in okoljsko inženirstvo z diplomo iz področja hidromehanike morja, z naslovom Vpliv parametrizacije vetrnih valov na strižne napetosti pri dnu. Trenutno se ukvarjam z nadaljnjimi raziskavami in iz svojih dognanj pišem strokovni članek. Praktično usposabljanje sem opravila na Agenciji za Okolje Republike Slovenije in sicer v sektorju za hidrometrijo. Sem aktivna članica študentskega sveta in predsednica Društva študentov vodarstva. V prostem času se ukvarjam z glasbo-igram violino. Kar se stroke tiče me poleg hidromehanike in oceanografije zanima tudi numerično modeliranje-to bo tudi moj prispevek k projektu.

Maja Weisseisen

V lanskem letu sem končala prvo stopnjo univerzitetnega študija Gradbeništvo z diplomskim delom z naslovom Vpliv okolja na stanje objektov stavbne dediščine na Gorenjskem. Študij sem se odločila nadaljevati na drugi smeri, tako da sem letos študentka prvega letnika magistrskega študija Prostorsko načrtovanje.Študij mi je zelo zanimiv, saj spoznavam nove vidike prostora in upravljanja z njim. Letos sodelujem tudi na mednarodnem natečaju na temo prostorskega načrtovanja in energetike, kjer se je naša skupina poglobila v vključenost javnosti v procese oblikovanja okolja. To znanje želim še razširiti in aplicirati tudi v tem projektu.Ker me v prostem času izredno veseli tudi kultura, sem se poskusila tudi v organizaciji kulturnih in glasbenih dogodkov, zelo zanimiva pa je bila tudi praksa na Zavodu za varovanje kulturne dediščine. Rada berem, potujem in obiskujem koncerte, všeč pa mi je tudi ples, še posebno lindy hop.

bottom of page